وظایف پشتیبان شبکه – استخدام پشتیبان شبکه

به عنوان یک مهندس پشتیبانی شبکه ، شما مسئول پشتیبانی سیستم ها ، سرور ها ، تجهیزات و نرم افزار هایی هستید که به سازمان ها اجازه می دهد تا هر روز با نقاط مختلف داخل و خارج ارتباط برقرار نمایند و به اقدامات و عملیات های حیاتی خود در بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات ادامه در دهند.

با توجه به سطح مسئولیت ، وظایف شما ممکن است شامل ارتقاء زیرساخت ارتباطات شرکت یا نصب یک سیستم جدید باشد. پروژه های خاص بسته به بخش و نوع کسب و کار مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، در یک شرکت با راه اندازی یک لینک وایرلس ، شعبه جدیدی به شرکت مادر متصل میگردد و یا این ارتباط میتواند در شبکه های امن و خصوصی صورت گیرد و در یک شرکت دیگر میتواند راه اندازی یک سرور جهت نصب یک سرویس یا نرم افزار جدید صورت گیرد .
صرف نظر از نوع کسب و کار، به عنوان یک مهندس پشتیبانی شبکه، شما مسئول طراحی، نصب و نگهداری ارتباطات، اشتراک فایل و کلیه منابع اطلاعاتی مورد استفاده در سازمان می باشید.
این کار شماست تا اطمینان حاصل شود که شبکه های داخلی توانایی پاسخگویی به نیازهای تجاری را دارند ، این میتواند شامل ورود کاربران شبکه به سیستم با نام کاربری و رمز عبور مخصوص به خود باشد و یا اطمینان حاصل کند که شبکه قادر است فایل های چندرسانه ای را حمل کند (بعضی از کسب و کارها، مانند دفاتر معماری، به برای کارکردن به این عمل تکیه دارند)
اگر در یک شرکت بزرگ فعالیت کنید، به احتمال زیاد شما یک محدوده تعیین شده از شبکه برای کار دارید؛ اگر برای یک شرکت کوچکتر فعالیت می کنید احتمالا مسئول کل شبکه می باشید.

وظایف پشتیبان شبکه

• نصب نرم افزار یا سخت افزار جدید (سرورها، چاپگرها، ایستگاه های کاری کامپیوتری، و غیره )

• ایجاد حساب های کاربری، مجوزها و رمزهای عبور برای سرور های مدیریت شبکه یا مدیریت اینترنت

• نظارت بر امنیت تمام سیستم ها، به ویژه اینترنت، و نصب حفاظت از آنتی ویروس

• رفع مشکلات و تعمیر و نگهداری شبکه

• آموزش کارکنان در سیستم های جدید

• ثبت گزارش های عملکرد روزانه

• ثبت تغییرات ساختار شبکه ، نام کاربری و رمز عبور

فرصت ها

با توجه به ضرورت زیاد منابع فناوری اطلاعات، در اکثریت قریب به اتفاق کسب و کار ها، شما احتمالا به عنوان یک مهندس پشتیبانی شبکه در طیف وسیعی از بخش ها، از منابع انسانی به امور مالی و بخش های دولتی فرصت ارتباط پیدا خواهید کرد. علاوه بر این، شما می توانید در یک شرکت فناوری اطلاعات تخصصی کار کنید که برای پروژه های مختلف بر اساس پروژه کار می کند.
با تجربه، شما می توانید به سمت مدیریت شبکه پیشرفت کنید و در نهایت نقش کنترل کننده شبکه را بر عهده بگیرید. اگر تصمیم گرفتید که می خواهید در داخل صنعت حرکت کنید تا یک تحلیلگر شبکه شود، برای مثال، مدیر پروژه IT یا هماهنگ کننده امنیت اطلاعات، با آموزش مناسب امکان پذیر است.
بعد از اینکه شما به عنوان یک مهندس شبکه پشتیبانی کردید ممکن است تجربیات بسیار زیادی در زمینه ارتباطات کاربران کسب کنید که همه شما را به اشخاص دیگر ترجیح میدهند در این مرحله می توانید به آموزش مدیریت ارتباط با مشتری را شروع کنید. حتی شانس پیروی از هر دو مسیر، با آموزش نیمه وقت در یک کلاس شبانه و یا دوره های مشابه وجود دارد.

تجربه اغلب ضروری است. اگر شما قبلا در نقش فناوری اطلاعات مانند پشتیبانی فناوری اطلاعات یا سایر خدمات کامپیوتری هستید، ممکن است مسیرهای پیشرفت برای حرکت به سمت یک مهندس پشتیبانی شبکه وجود داشته باشد.
شایستگی بیشتر شما، مسئولیت بیشتر و حقوق و دستمزد بالاتر شما احتمالا به دست آورده اید. پرداخت شما همچنین به اندازه، نوع و مکان شرکتی که برای آن کار می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، مشاغل در لندن احتمالا دارای حقوق متوسط بالاتر هستند.

 

مهارت های مورد نیاز

مهارت های مورد نیازمهارت های فردی :

• دارا بودن ارتباط اجتماعی قوی

• ظاهر و رفتار سازمانی

• حرفه ای در حل مشکلات

• حرفه ای در سازماندهی و چند وظیفه ای

• قادر به توضیح مشکلات فنی به زبان ساده

• تعهدی برای روز رسانی مستمر دانش

مهارت های فنی :

 

• در عمق دانش از چهار نوع شبکه LAN، WAN، MAN، GAN

• Network +

• CompTIA Network +

• دوره های آموزشی مهندسی شبکه مایکروسافت (دوره MCSE و دوره MCSA)

• آشنایی به مفاهیم سیسکو (دوره CCNA و CCNP)

• آشنا به تجهیزات میکروتیک

• آشنا به تعمیرات کامپیوتر ( سخت افزار ، نرم افزار )

• آشنا به نصب و راه اندازی پرینتر و تجهیزات تحت شبکه

• آشنا به تجهیزات دوربین مداربسته

شرایط ورود

دارا بودن مهارت های لازم
دارا بودن حداقل مدرک فوق دیپلم در رشته های فناوری اطلاعات و ارتباطات
دارا بودن حداقل 2 سال سابقه کار در زمینه پشتیبانی شبکه
حداکثر سن 27 سال
آمادگی جهت ارایه خدمات خارج از شرکت

آموزش

همانطور که صنعت فناوری اطلاعات به سرعت پیشرفت می کند، دانش خود را به طور مداوم به روز می کند. این امر به ویژه در مورد برنامه ها، سخت افزار و منابع مورد استفاده شرکتی که برای آن کار می کنید، اهمیت دارد.
به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد که با آخرین تغییرات در تمام تجهیزات مورد استفاده قرار بگذارید. این لزوما شامل دوره های خارجی یا داخلی نیست. در عوض، شما ممکن است خواسته شود در مورد تغییرات جدید با خواندن آخرین دستورالعمل ها و اطلاعات ارائه شده توسط شرکت های فناوری اطلاعات آشنا شوید.
اگر دوره های مناسب پیدا شوند، کارفرمایان از آموزش در حال پیشرفت شما حمایت می کنند. این اغلب به نیازهای در حال رشد و تغییر شرکت بستگی دارد. در زیر برخی از نمونه هایی از دوره هایی که ممکن است لازم باشد:
شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات مانند سیسکو، اوراکل و مایکروسافت همه برنامه های آموزشی را برای کمک به توسعه حرفه ای خود اجرا می کنند.

 

ساعت ها و محیط کار

اغلب اوقات شما احتمالا ۳۷ تا ۴۰ ساعت در هفته کار می کنید. با این وجود اگر مشکلی عمده وجود دارد مانند خطای شبکه ای که بایستی حل شود یا نرم افزاری جدید برای نصب وجود دارد، شما باید در اواخر یا آخر هفته کار کنید. این امر ضروری است، همانطور که در ساعات کاری معمول، تعمیر و نگهداری IT می تواند به کسب و کار خرابکارانه باشد.
همچنین ممکن است برای تماس با هر مشکلی که ممکن است در خارج از ساعات کاری معمول اتفاق بیفتد وجود داشته باشد. شانس این را نیز می توان از راه دور از خانه انجام داد.
این به طور عمده به عنوان دفتر به عنوان (به لطف فن آوری مدرن) شما می توانید فن آوری در مکان های مختلف از راه دور مدیریت. ممکن است ضروری باشد که از راه دور سفر کنید، به خصوص اگر شرکت شما سیستم هایی برای تعدادی از مشتریان فراهم کند.

چرا آریان نت

شرکت آریان نت با دارا بودن قرار داد های متعدد با شرکت های خصوصی در ابعاد مختلف طیف طیف گسترده ای از سخت افزار ها و نرم افزار ها را نگهداری و پشتیبانی میکند که این طیف گسترده منجر به تقویت دانش و تجربه پشتیبانان شبکه شده است ، این شرکت با افزایش قرارداد های خود دید روشنی از آینده را برای همکاران خود ایجاد نموده است و فضای رشد و پیشرفت و ارتقا را ممکن ساخته است . این همکاری در فضای صمیمانه آرامش را به شما هدیه میدهد .

 

تکمیل فرم استخدام

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارتباط واتس اپ