پشتیبانی کامپیوتر

پشتیبانی شبکه

شرح کار و الزامات

یک متخصص فنی پشتیبانی کامپیوتر به تمامی مشکلاتی که امکان دارد رخ بدهد تسلط دارد و قادر است مسائل را به موقع تشخیص بدهد و حل کند. این فرد باید با سیستم های کامپیوتری مختلف، سخت افزار، نرم افزار و تجهیزات کامپیوتری مرتبط آشنایی کامل داشته باشد و خود را همیشه در این زمینه به روز نگه دارد. خئمات مشتری نیز عموما بخشی از این شغل است و به همین دلیل است که مهارت های برقراری ارتباط موثر برای این حرفه کلیدی است.
مسئولیت های زیادی روی دوش یک متخصص فنی پشتیبانی کامپیوتر قرار دارد. این مسئولیت ها شامل عیب یابی، پاسخ به سوالات فنی کارمندان و ارائه پشتیبانی کلی فنی می باشد. معمولا، متخصص فنی پشتیبانی کامپیوتر نقش رئیس اصلی شرکت را در امور کامپیوتری شخصی و تجهیزات جانبی مرتبط برای کارمندان ایفا می کند. الزامات تحصیلی این شغل بسیار متنوع هستند. این الزامات عمدتا بستگی به مجموعه مهارت های متقاضی در زمینه کامپیوترهای مختلف، برنامه ها و سخت افزار دارند و خیلی تمرکز بر روی مدرک بخصوصی نیست.
یک متخصص در زمینه پشتیبانی کامپیوتر، از پیکربندی مناسب تجهیزات کامپیوتر شرکت برای تطابق با دستورالعمل های تعیین شده اطمینان حاصل می کند. این فرد تمامی پایانه ها و جوانب شامل پرینتر، مودم، کامپیوترهای شخصی و دستگاه های ارتباط داده را می سنجد. می شود گفت این فرد که مسئول تعیین کردن ماهیت مشکلات شبکه ای با استفاده از نرم افزار مناسب است، وظیفه عیب یابی را بر عهده دارد. علاوه بر تمامی این وظایف، این فرد تجهیزات را در زمان خرابی، تعمیر و جایگزین می کند. یکی از الزامات مهم این رشته این است که این فرد در تعمیر عملکرد بد تجهیرات و تامین پشتیبانی فنی لازم تبحر داشته باشد.
محصولات و فناوری هایی که در تجارت های بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرند، با آنهایی که در تجارت های کوچکتر مورد استفاده هستند متفاوتند. مشکلاتی که با آن ممکن است مواجه شویم نیز متفاوت هستند و چیزی که مشخص است این است که احتمالا کسی نمی تواند در هر دوی این موارد حرفه ای باشد و به همین دلیل است که تجارت های کوچک و پشتیبانی از خانه حائز اهمیت هستند.

[تعداد: 6    میانگین: 4.3/5]

دعوتتان میکنیم

ما دوست داریم خودمان را به همراه شما یک خانواده بزرگ تجسم کنیم و از شما دعوت میکنیم

جهت دریافت مشاوره با شماره 02122137731 تماس حاصل فرمایید

پشتیبانی از راه دور نامحدود
پشتیبانی تلفنی نامحدود
پشتیبانی حضوری نامحدود

تعمیر نرم افزار:

پشتیبانی یک بازدید کلی روی لپ تاپ یا کامپیوتر انجام می دهد تا مشکلات آن را بیابد و سپس تمام پنجره های ناخواسته را می بندد و برنامه های مخرب را حذف می کند. پشتیبانی کامپیوتر متخصصانی دارد که کندی کامپیوتر حاصل از این برنامه های مخرب را به راحتی حل می کنند. علاوه بر این، متخصصان پشتیبانی کامپیوتر بر تمام مشکلات نرم افزاری از جمله مشکلات نصب، گم شدن فایل، مشکلات بوت کردن ویندز، مشکلات سیستم عامل و بسیاری مشکلات دیگر کاملا تسلط دارند و به راحتی این مشکلات را حل می کنند.

جمع بندی

به طور کلی می شود گفت که فرد متخصص در زمینه پشتیبانی مشتریان، دارای دامنه وسیعی از مهارت های کامپیوتری است. اکثرا این افراد برای کار در این زمینه باید دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس باشند. به طور کلی، هر چه تجربه و تخصص فرد در رابطه با کامپیوتر بیشتر باشد، دستمزد بیشتری دریافت خواهد کرد. رشد شغلی این حرفه سریع تر از میانگین رشد شغل های دیگر است و دلیل این اتفاق این است که شغل های کامپیوتری روز به روز در حال افزایش هستند.

محاسن پشتیبانی کامپیوتر

پشتیبانی کامپیوتر و همینطور آموزش دیدن در خانه یا محل کار خودتان محاسن زیادی دارد و به چند مورد از آن ها اشاره می شود. یکی از این محاسن این است که دیگر نیازی به رفت و آمد وجود ندارد و این در هزینه و زمانتان صرفه جویی می کند. لازم نیست کامپیوتر خود را جا به جا کنید یا از تنظیمات خود خارج کنید و دوباره پس از انجام کار سیم ها و قطعات را از اول وصل کنید. علاوه بر این، آموزش دیدن در کامپیوتر خودتان بسیار موثرتر است.

زمینه های مربوط به پشتیبانی

ما متوجه شدیم که بسیاری از شرکت های فناوری اطلاعات، دارای پیشنهادات شبیه به هم هستند. مشاوران بازاریابی درباره “نگهداری” یا “نظارت” یا “پیشگیری” صحبت می کنند در حقیقت آن ها درباره ی اصول بدیهی پشتیبانی شبکه سخن می گویند.

حذف ویروس کامپیوتری:

ویروس در کامپیوتر یا لپ تاپ می تواند سرعت آن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد و همچنین ممکن است سیستم عامل را خراب کند. یک متخصص پشتیبانی کامپیوتر این مشکل را سریعا شناسایی کرده و قادر است آن را کاملا رفع کند. یک کامپیوتر ویروسی علایم مشترکی دارد مانند مکث بی دلیل و عملکرد کند.

تعمیر مشکلات اینترنتی، پرینت و اسکن:

اینترنت تبدیل به دلیل اصلی استفاده بسیاری افراد از لپ تاپ، کامپیوتر و مشابه این ها شده است. مشکلاتی همچون از دست رفتن ارتباط، محدودیت اتصال یا به کل نبود آن و همچنین سرعت کند اینترنت، همه به کمک پشتیبانی حل می شوند. متخصصین پشتیبانی کامپیوتر نه تنها برای خدمات تعمیراتی بلکه برای تنظیم و عیب یابی هر نوع فکس، اسکن و پرینتر مصرف کننده های اداری یا خانگی نیز آموزش می بینند.

شاخص های عملکرد

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارتباط واتس اپ