مشاور تبلیغات

برای این که یک شرکت کوچک مطرح شود احتیاج به تبلیغات و مشاور تبلیغات دارد. تبلیغات، از زمان تاسیس هر شرکتی، سرمایه گزاری مهمی است. تبلیغات انواع مختلفی دارد: از تبلیغ گفتاری گرفته، تا شکل سنتی تبلیغات که همان چاپ آگهی در روزنامه است، و همینطور تکنیک های بازاریابی آنلاین. تبلیغات باید روی یافتن مشتریان جدید، تشویق به همکاری دوباره و ایجاد تصویری مثبت از شرکت تمرکز کند. این مقاله با ارائه مشاوره در زمینه تبلیغات با چند نکته ساده می تواند به شما کمک کند.

در زبان افتادن

در زبان افتادن، از سخت ترین فرآیند های مرتبط با تبلیغات است؛ اما به خصوص برای شرکت های کوچکی که بازار خود را پیدا کرده اند، از همه چیز مهم تر است. این که به طور مثبت “سر زبان ها بیفتید”، نیازمند آن است که با داشتن یک مشاور تبلیغات خوب ، رفتار خوبی با مشتریان خود داشته باشید، سرویس عالی ارائه دهید، و بهترین محصولات موجوددر بازار را عرضه کنید. مشتریان دوست دارند که تجربیات خوب خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. شرکت ها نیز می توانند از طریق ارائه کوپن های تخفیف به مشتریانشان در صورت معرفی به دیگران (یا حتی این که به سادگی از آن ها خواهش کنند که در صورت رضایت از خدمات شرکتشان را به دیگران معرفی کنند) آن ها را تشویق کنند که در فرآیند “در زبان انداختن” شرکتشان نقشی ایفا کنند.

هدف گزاری

این که بدانید هدف و بازارتان کیست، به اندازه ایجاد تبلیغات و داشتن یک مشاور تبلیغات اهمیت دارد. تبلیغات شما باید هدفمند باشند. این ممکن است به معنی گشتن به دنبال مشتریان جدید یا رفتن به سراغ مشتریان قدیمی باشد. معمولا برای مشتریان جوان تر فرمت اینترنتی تبلیغات جذاب تر است. برخی از مشتریان آگهی های روزنامه ای و یا دریافت نامه های تبلیغاتی را ترجیح می دهند. با فهمیدن آن که هدفتان کدام دسته از افراد است، می توانید بهترین طریق برای جذب مشتری و تبلیغات را بیابید.

تبلیغات سنتی

تبلیغات در رسانه های سنتی مثل روزنامه، مجلات، بیلبورد، کاغذهای تبلیغاتی، نامه و رادیو می توانند روش های مناسبی برای جذب مشتری باشند. رسیدن این نوع تبلیغات به مشتریان احتمالیتان می تواند تاثیرات مثبتی روی وضعیت بازارتان داشته باشد. شرکتی که بیشتر بروی مشتریان محلی حساب باز می کند، با خرید یک بیلبورد حاوی آدرس در یک بزرگراه می تواند مخاطبان خود را به مقدار چشمگیری افزایش دهد. برخی از طرایق انجام تبلیغات برای بعضی از انواع شرکت ها بهتر هستند. مثلا اگر صاحب یک باشگاه ورزشی هستید و قصد پخش تبلیغ روی رادیو را دارید، باید مطمئن شوید که مشاور تبلیغات  با هماهنگی باعث شود تبلیغ شما بین برنامه های ورزشی پخش شود.

تبلیغات آنلاین

اینترنت برای شرکت های کوچک جایی است برای انواع تبلیغات ارزان قیمت و در عین حال تاثیر گزار. ساده ترین نوع تبلیغات اینترنتی آن است که با کمک مشاور تبلیغات خود برای شرکتتان یک وبسایت بسازید. وبسایت شما باید خوش ساخت و با دسترسی راحت، و همینطور حاوی اطلاعات به روز و درست باشد. ایجاد مطالب مرتبط و کاربردی به شما کمک خواهد کرد که رنکینک وبسایتتان در موتورهای جست و جو بالا بیاید و یافتن وبسایتتان برای افراد آسان شود.استفاده از شبکه های اجتماعی نیز راهی عالی برای ایجاد ارتباط با مشتریان است. از نظراتی که در صفحات شبکه های اجتماعی دریافت می کنید استقبال کنید، نسبت به آن ها پاسخگو باشید و از مشتریان بخواهید که بیشتر نظراتشان را با شما در میان بگذارند.

بازاریابی از طریق ایمیل

این روش نیز روشی ارزان است که از طریق آن می توانید جمعیت زیادی را مخاطب خود قرار دهید. بازدیدکنندگان وبسایت و مشتریان حضوری خود را تشویق کنید که ایمیل خود را جهت دریافت خبرنامه های شرکتتان وارد کنند. برای این مشتریان خود به صورت ماهانه ایمیل هایی بفرستید که حاوی مطالب مفید و سرگرم کننده باشند. می توانید برای این مطالب با دریافت نظر از مشاور تبلیغات بخشی نیز در وبسایتتان قرار دهید. به یاد داشته باشید که فرستادن ایمیل هایی متعدد روش مناسبی نیست، اما این که ایمیل ها را به صورت مرتب و هر چند وقت یک بار ارسال کنید نکته مهمی است.

جهت دریافت مشاوره با شماره 09123896077 تماس حاصل فرمایید

مشاور تبلیغات

چه کار کنید که تبلیغاتتان موثرتر باشند؟ (قسمت 2)

5 )به جای گفتن نشان بدهید
این قانون در خیلی از مکاتب خالقیت و تولید محتوا وجود دارد: به جای این که چیزی را بگویید، آن را نشان بدهید. این قانون در ایجاد محتوای تبلیغاتی نیز نقش دارد. به جای این که مستقیما بگویید “این محصول را بخرید”، کاری کنید که به مخاطب نشان دهد که به خرید آن محصول احتیاج دارد. چیزی که قابل نشان دادن است را نباید توضیح داد.
برای مثال، در تبلیغ نوعی چای که طعم پرتقال و شکالت دارد، تصویری نشان داده می شود که در آن قوری چای، شبیه به میوه پرتقال است و کنار قوری تکه های شکالت قرار داردند. تبلیغات این محصول می توانست به این صورت باشد که مستقیما به مخاطب بگوید “با طعم پرتقال و شکالت”، اما به جای این کار، با نشان دادن این تصویر کم و بیش سورئال و ترکیب آن با رنگ های درست، تبلیغ حس چشایی بیننده را بر می انگیزد و او را تشویق به خرید محصول می کند. اگر دارید محصول خودتان را تبلیغ می کنید، باید بدانید که برند ها متعددی وجود دارند که محصولی مشابه به مال شما را ارائه می دهند و تبلیغ می کنند. پس کاری که باید بکنید آن است که خصوصیات محصولتان را طوری به مخاطبین نشان دهید که تاثیری ماندگارتر روی ذهنشان بگذارید.

6 )تبلیغاتتان را طوری بسازید که مخاطب را درگیر کند

تبلیغات شما قرار است معنی خاصی را برای مخاطب تداعی کنند. کاری کنید که مخاطب نیز در تولید معنی و مفهوم مورد نظرتان نقشی ایفا کند! بررسی کنید که چطور می توانید کاری کنید که مخاطبین با تبلیغتان بهتر ارتباط برقرار کنند. آیا ممکن است که با اضافه کردن چیزی به آن  (مثل اتصال نقاط به هم، کشیدن یک شکل ساده یا پر کردن یک جدول) مخاطبتان بتواند معنی بیشتری از تبلیغتان دریافت کند؟

7 )از نماد استفاده کنید

ما هر روزه از طریق صد ها و یا حتی هزاران نماد با یک دیگر ارتباط بر قرار می کنیم. از آیکون اپلکیشن های روی گوشی هایمان گرفته، تا دکمه ها، عالئم راهنمایی و رانندگی و حتی ایموجی ها! این نماد ها راه های سریعی برای انتقال معنی هستند و حتی مرز های زبانی را نیز پشت سر می گذارند! در تبلیغاتتان از نماد هایی استفاده کنید که تاثیری قوی، سریع و مفهومی جهانی دارند. این که یک شکل ساده می تواند مفاهیم پیچیده ای را منتقل کند نکته ای خارق العاده است که می تواند به تبلیغاتتان کمک بزرگی کند.

8 )از رنگ ها به صورت هدفمند استفاده کنید

در موارد پیشین بار ها گفتیم که استفاده از رنگ های “درست” مهم است. رنگ ها ابزارآالت بسیار مهمی هستند که باید باهدف مورد استفاده قرار بگیرند. از رنگ هایی استفاده کنید که در عین آن که توجه مخاطب را جلب می کنند، ارتباط خاصی نیز با محصول مورد تبلیغ دارند. رنگ ها می توانند احساسات خاصی را در مخاطب بر انگیزند، پس در باره تاثیرات ناخودآگاه آن ها آگاهی داشته باشید.

اهمیت مشاور تبلیغات

ما در این مقاله ی دو قسمتی، سعی کردیم که با ارائه نکات و معرفی تکنیک های تبلیغاتی به شما کمک کنیم که تبلیغاتی منحصر به فرد و جذاب بسازید. اما یک نکته مهم وجود دارد، و آن این است که بدون مسیر دهی درست به تبلیغات، هر چقدر هم که حرفه ای آن ها را بسازید، تبلیغاتتان به اندازه ای که پتانسیلش را دارند موثر واقع نخواهند شد. این موضوع به خصوص در تبلیغات دیجیتال خود را نشان می دهد: این احتمال که تبلیغات آنالین شما به کلی نادیده گرفته شوند زیاد است. برای این که تبلیغاتتان در فضای مجازی بیشترین بازدید و تاثیر ممکن را داشته باشند الزم است از مشاور تبلیغات کمک بگیرید. مشاور تبلیغات شما را راهنمایی کرده و به شما کمک می کند که تبلیغاتتان را در مسیر درستی سامان دهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارتباط واتس اپ