Taking too long? Close loading screen.

آیا بدون اجازه واتساپ شما را باز می کنند؟ قابلیت حسگر اثر انگشت در واتساپ

دیگر نگران این مشکل نباشید!

واتساپ بزرگترین پلتفرمی است که به صورت روزانه توسط کاربران مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه اکثر افراد تماس از طریق اس ام اس را به فراموشی سپرده اند و ترجیح می دهند از طریق واتساپ با دیگران ارتباط برقرار کنند. این اپلیکیشن پیام رسانی، امروزه بخشی از زندگی همه افراد است.

واتساپ در حال بالا بردن امنیت کاربران اندرویدی است

افراد آزاردهنده ای در زندگی های ما وجود دارند که همیشه در تلاشند که در اطلاعات دیگران سرک بکشند و گاهی اوقات این که این افراد می توانند به راحتی واتساپ شما را باز کنند و چت های خصوصی شما را بخوانند مساله ای بی نهایت طاقت فرسا می شود. واتساپ همیشه به عنوان برنامه ای شناخته شده است که استفاده از آن برای همگی آسان است.

اثر انگشت واتساپ

به تازگی آشکار شده است جدیدترین ورژن بتا اندروید واتساپ دارای قابلیت حسگر اثر انگشت می باشد. این قابلیت در ابتدا تنها برای کابران آی او اس موجود بود، اما هم اکنون به صورت رسمی برای کاربران اندروید و همینطور اندروید بتا ورژن 2.19.221 نیز موجود می باشد.

این قابلیت جدید از ابتدا فعال  نیست، و کاربران باید برای استفاده از آن پس از نصب نسخه جدید واتساپ وارد تنظیمات بشوند و آن را فعال کنند. با استفاده از این قابلیت جدید، کاربران می توانند امنیت بیشتری داشته باشند و از نحوه دسترسی به اطلاعات خصوصیشان محافظت کنند. به علاوه قابلیت جدید دیگری نیز برای کاربران وجود دارد که به آن ها اجازه می دهد که انتخاب کنند که آیا می خواهد مقداری از پیام ها از طریق نوتیفیکیشن ها قابل خواندن باشند یا خیر.

برای فعال کردن قابلیت حسگر اثر انگشت کاربران باید وارد تنظیمات واتساپ شده و از آنجا به ترتیب وارد Account ، Privacy option و در نهایت finger print lock option شوند. اگر چنین قابلیتی را در واتساپتان پیدا نمی کنید، آخرین نسخه واتساپ را نصب کنید. همینطور، این قابلیت احتیاج به یک سیستم اندروید حداقل مارشملو و حسگر اثر انگشت نیز دارد.

پس از فعال کردن این قابلیت در واتساپ، کاربر تنها از طریق اثر انگشت می تواند وارد واتساپ شود. همینطور سه گزینه برای مدت زمان قفل شدن واتساپ وجود دارد؛ بلافاصله، پس از یک دقیقه و یا پس از 30 دقیقه بعد از آخرین استفاده از اپلیکیشن. کاربران به راحتی می توانند گزینه ای که برایشان مناسب است را برگزینند. برای کاربران آی او اس گزینه 15 دقیقه نیزموجود است اما کاربران اندروید هنوز این گزینه را ندارند؛ ممکن در چند اپدیت بعدی اپلیکیشن این گزینه نیز وجود داشته باشد.

خلاصه

با فعال کردن قابلیت حسگر اثر انگشت، محتوای نوتیفیکیشن های شما نشان داده نخواهند شد. این قابلیت جدید به شما کمک خواهد کرد که از اطلاعات خصوصیتان محافظت کنید و به افراد اجازه ندهید که در حریم شخصیتان سرک بکشند. این قابلیت هم اکنون تنها برای کاربران اندروید بتا فعال است اما به زودی برای کاربران اندروید نیز فعال خواهد شد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *