واتس آپ از 1 فوریه 2020 در برخی اسمارت فون های اندروید و ایفون دیگر کار نمی کند.

واتس آپ از 1 فوریه 2020 در برخی اسمارت فون های اندروید و ایفون دیگر کار نمی کند.
واتس آپ در بخش اطلاع رسانی خود اعلام داشت که از 1 فوریه 2020 دیگر در تمام سیستم عامل های اندروید ورژن ۲.3.7 و ای او اس 7 پشتیبانی نخواهد شد.
واتس اپ تصمیم گرفته پشتبانی خود در ورژن قدیمی تر سیستم عامل های اندروید و ای او اس را قطع کند و برنامه ای برای توسعه آن ندارد.همچنین گفته می شود در نسخته های قدیمی کاربران قادر به ساخت امانت و در 1 فوریه 2020 این پشتیبانی ها کامل قطع می شود.
صفحه اطلاع رسانی واتس اپ گفت که این اپلیکیشن از تاریخ 1 فوریه 2020در دستگاه های اندروید ورژن 2.3.7و ای او اس 7 دیگر کار نخواهد کرد و همچنین از تاریخ 1 جولای 2019 دیگر در فروشگاه مایکروسافت در دسترس نخواهد بود.
واتس آپ گفته است تصمیمش مبنی بر پایان پشتیبانی برای دستگاه های دارای فیسبوک تنها بر روی دارندگان ورژن قدیمی سیسم عامل های اندروید و ای او اس تاثیر می گذارد.
طبق پستی که توسط WABetainfo توییت شده واتس آپ همچنین از فوریه 2020 پشتبانی خود در سیستم عامل ای اواس 8 و پایین تر را نیز قطع خواهد کرد و تا قبل از آن نیز افرادی که دارای این برنامه هستند نمی توانند کد تاییدی برای ورود مجدد به اکانت خود را دریافت کنند.
واتس اپ همچنین درسال گذشته در بخش پاسخ به سوالات متداول خود از کاربران خواسته بود تا از تلفن های دارای سیستم عامل KaiOS 2.5.1+ استفاده کنند تا بتواند در دستگاه هایی مانند JioPhone و JioPhone 2 پشتیبانی ارائه دهد.
واتس آپ به طور مرتب ویژگی هایی را برای دستگاه های جدید اندروید و ایفون ارائه میدهد. امکاناتی مانند پخش مستقیم فیلم در چت ها همچنین حسگر اثر انگشت. واتس آپ گفته است به دلیل این که برخی دستگاه های قدیمی قادر به اجرای این امکانات نیستن پشتیبانی ان هارا قطع خواهد کرد.
واتس آپ در صفحه پشتیبانی خود گفت:ما دیگر به صورت فعال دیگر برای برخی از سیستم عامل ها توصعه انجام نخواهیم نداد.زیرا ادامه دادن باعث ایجاد مشکل و قطع فعالیت برنامه می شود اگر از ورژن های قدیمی استفاده می کنید سیستم عاملتان را بروز کنید.