بالاخره ترسی که کاربران ایرانی داشتند به واقعیت پیوست و فعلا پیام رسان تلگرام از دسترس خارج شده است .

البته این نکته حائز اهمیت است که قطع دائمی این نرم افزار هنوز تایید نشده ولی ممکن است در ماه های آتی شاهد کوچ کاربران ایرانی از این نرم افزار محبوب باشیم .

اگر به دنبال نرم افزاری جایگزین تلگرام هستید و نمی دانید کدام نرم افزار مناسب است در ادامه با معرفی چند پیام رسان با ما همراه باشید .

whatsapp

نرم افزار پیام رسان واتس آپ که شهرت جهانی داشته و در بسیاری از کشور های جهان به صورت گسترده مورد استفاده قرار میگیرد اما در بین کاربران ایرانی محبوبیت آنچنانی ندارد اما به عنوان جایگزین موقت یا دائمی برای نرم افزار تلگرم می تواند گزینه مناسبی باشد . طبق آخرین آماری رسمی منتشر شده تعداد کاربران این نرم افزار از مرز 1 میلیارد گذشته است .

شما میتواند واتس آپ را روی گوشی های آیفون و اندرویدی و همچنین سیستم عامل ویندوز نصب کنید و به راحتی استفاده کنید .

واتس اپ

Line

اپلیکیشن‌ لاین نیز یکی از پیام‌رسان‌ های جهان است که در کشور ما کمتر شناخته شده. با استفاده از این نرم افزا قادر خواهید بود با دوستان خود چت کنید یا با آنها تماس صوتی و تصویری بگیرید. لاین این امکان را به شما می دهد تا پیام های مورد علاقه خود را در پوشه های مختلف و شخصی سازی شده ی خود ذخیره کنید و همچین در بخش تایم لاین، تصاویر و نوشته‌هایی که دوستانتان به پست گذاشته‌اند را مشاهده کنید.

شما می توانید این نرم افزار را روی گوشی های آیفون و اندرویدی خود نصب کنید .

لاین

Allo

سال گذشته گوگل نرم افزار جدیدی برای ارتباطات متنی به نام Allo معرفی کرد. در واقع این اپلیکیشن به نوعی جایگزین Hangouts محسوب می شود و با یک رابط کاربری جدید منشتر شده است. در این نرم افزار خبری از گروه و یا کانال نبوده ولی امکاناتی چون استیکر در آن گنجانده شده است .

شما می توانید این نرم افزار را بر روی گوشی های آیفون و اندرویدی خود نصب و استفاده نمایید .

گوگل الو

Wispi

نرم افزار ویسپی نیز از گزینه های مناسبی برای استفاده می باشد که امکاناتی چون ساخت گروه و کانال را دارد که برای ارتباطات متنی و صوتی بسیار مناسب می تواند باشد .

شما می توانید این نرم افزار را بر روی گوشی های آیفون و اندرویدی خود نصب و استفاده نمایید .

ویسپی

iGap

آی گپ یکی از نرم افزار های پیام رسان است که می تواند به خوبی جای خالی تلگرام را پر کند . از ویژگی های این نرم افزار که وجه تمایز آن با دیگر رقبا میباشد ارائه سرویس های رمز نگاری قوی برای حفظ حریم شخصی کاربران می باشد . این نرم افزار نیز امکان ساخت گروه و کانال و ارسال فایل را به شما می دهد .

شما می توانید این نرم افزار را بر روی گوشی های آیفون و اندرویدی خود نصب و استفاده نمایید .

آی گپ