آنتی ویروس نود 32 – ESET

آنتی ویروس ESET نود 32 که معمولا با نام نود 32 از آن یاد می شود، یک بسته نرم افزار آنتی ویروس است که توسط شرکت اسلواکی ESET ساخته شده است. این آنتی ویروس در دو نسخه فروخته می شود: نسخه خانگی و نسخه تجاری.
نود مخفف عبارتی طنزی است که ترجمه آن می شود: بیمارستان در انتهای دیسک. این عبارت به سریالی پزشکی به نام بیمارستان در انتهای شهر اشاره دارد. اولین نسخه نود 32 ، که نود ICE نامیده می شد، یک برنامه با پایه DOS بود. این آنتی ویروس در سال 1987 میلادی توسط میروسلاو ترنسکا و پتر پاسکو در زمانی ساخته شد که ویروس های کامپیوتری تبدیل به مشکلی شایع و رو به افزایش در دستگاه هایی شدند که با DOS کار می کردند.
با محبوبیت روز افزون محیط ویندوز، تغییر جهتی اساسی در بازار کامپیوتر و محبوبیت روز افزون اینترنت رخ داد که نیاز به رویکرد کاملا متفاوتی در آنتی ویروس ایجاد کرد. به همین منظور، برنامه اصلی دوباره نوشته شد و نام نود 32 را بر خود گرفت تا بر تغییر بنیادین از نسخه قبلی تاکید کند.
در ابتدا این برنامه میان کارمندان فناوری اطلاعات کشوران اروپای شرقی محبوبیت یافت و این از آن جهت است که ESET در اسلواکی بنا شده بود.

شماره سفارش : 22137731-021

[تعداد: 4    میانگین: 4.5/5]

ESET NOD32 Antivirus 11

ESET Internet Security 11

ESET Multi-Device Security

Eset Mobile Security برای اندروید

نود 32 در موبایل

سیستم امنیتی موبایل ESET جایگزینی است برای آنتی ویروس موبایل ESET که عملکرد ضد بد افزار و ضد هرزنامه ارائه می کرد. سیستم امنیتی موبایل ESET شامل تمامی امکانات محصول قدیمی تر می شود به علاوه این که امکانات ضد سرقت مانند قفل کردن سیم کارت به آن اضافه شده است. نسخه هایی برای موبایل ویندوز و Symbian OS از تاریخ سپتامبر 2010 برای مصرف کنندگان خانگی و همچنین مصرف کنندگان شرکت قابل استفاده قرار گرفت.

نود 32 در شبکه

مدیریت از راه دور ESET یک میزفرمان مدیریت مرکزی است که به این منظور طراحی شده است که به مدیران شبکه این اجازه را بدهد که نرم افزار ESET را در سطح یک شبکه شرکتی اداره کنند.

 

نود 32 در نسخه های مختلف

در تاریخ یک ژوئن 2010، اولین نامزد انتشاری امنیت فایل ESET برای سرور ویندوز مایکروسافت v4.3 در دسترس عموم قرار گرفت. این برنامه نسخه ای به روز شده از نسخه تجاری آنتی ویروس ESET نود 32 است که برای سیستم عامل های سرور ویندوز مایکروسافت طراحی شده است و شامل رابط کاربری تجدید نظر شده، جداسازی خودکار دایرکتوری های حیاتی و فایل ها و بهینه سازی های نامشخص برای انجام عملیات روی سرورها می شود.
در تاریخ 2 دسامبر 2009، آنتی ویروس 4 ESET نود 32 برای دسکتاپ مک OS X و آنتی ویروس 4 ESET نود 32 برای دسکتاپ لینوکس برای آزمایش عمومی منتشر شدند. ESET اظهار داشت که این پخش به صورت خودکار بد افزار را تشخیص می دهد و آن را از بین می برد. همچنین، بایگانی ها را اسکن می کند، به صورت خودکار رسانه های متحرک را از قبیل فلش USB را در هنگام نصب شدن اسکن می کند، گزارشاتی ارائه می کند و یک GUI مشابه نسخه ویندوز مایکروسافت پیشنهاد می کند.
در تاریخ 13 دسامبر سال 2010، ESET آنتی ویروس ESET نود 32 را برای نسخه تجاری مک OS X منتشر کرد و نامزدی انتشاری برای امنیت سایبری ESET مخصوص مک OS X اعلام کرد.
در تاریخ 21 ژانویه 2011 یک نامزد انتشاری برای آنتی ویروس ESET نود 32 برای دسکتاپ لینوکس منتشر کرد. در تاریخ 1 فوریه 2010، ESETنسخه 2.7 آنتی ویروس نود 32 و تمام نسخه های آنتی ویروس نود 32 را متوقف کرد. این موارد از وبسایت ESET با تمام صفحات محصول و حتی e-storeحذف شدند. نسخه 2.7 آخرین نسخه ای بود که از سیستم عامل های Novell NetWare پشتیبانی می کرد.
از تاریخ 27 آوریل 2011 آنتی ویروس نود 32 مجهز به مدارک ICSA Labs شده است. همچنین، از همان تاریخ به بعد، نود 32 شصت و هفت جایزه VB100 از ویروس بولتین دریافت کرده است. این آنتی ویروس تنها سه بار این جایزه را دریافت نکرده است. در گزارشی نسبی که ویروس بولتین در تاریخ 2 سپتامبر 2008 منتشر کرد، نود 32 توانسته بود 94.4% تمام بد افزارها و 94.7% نرم افزار جاسوسی را تشخیص دهد. این آنتی ویروس در جدول، بالای رقیبانی چون Norton Internet Security و ZoneAlarm ولی زیر Windows Live OneCare و Avira AntiVir قرار گرفته بود. در میانگین مربعات RAP بین تاریخ دسامبر 2011 و ژوئن 2012، ویروس بولتین دریافت که ESET تا حد زیادی در همین سطح قرار داشت، یعنی حدود 94%، ولی به خاطر قابلیتش در مسدودسازی هرزنامه است که برجسته است و در نتیجه آن قادر به کسب جایزه ای شده است که تنها 19 شرکت آنتی ویروس دیگر قابلیت کسب آن را داشته اند.

 

  • نسخه خانگی
  1. ویندوز
  2. اندروید
  3. مک
  4. چند کاربره
  • نسخه شرکتی
  1. سازمانی
  2. کسب و کار متوسط
  3. کسب و کار کوچک

دیدگاه ها

× ارتباط واتس اپ